Notts School of Gymnastics - Club competition 2nd October 2005
Name Level
Total Pos.
Nathan Dunstan Senior 8.00 7.25 7.90 9.50 7.80 7.90 48.35 1
Sam Hunter Senior 8.10 8.45 6.50 9.10 8.10 7.90 48.15 2
Max Sherwood Senior 5.80 4.70 7.10 8.00 6.20 5.00 36.80 3
Tim Sanders Senior 0.00 0.00 7.60 0.00 6.75 5.70 20.05 4
Reece Pearson U14 7.80 8.20 8.10 8.50 7.95 8.25 48.80 1
Sam Oldham U14 7.70 8.15 7.70 8.90 7.55 7.20 47.20 2
Andrew Smith U14 7.00 7.90 7.30 8.40 7.40 5.80 43.80 3
Matthew Beverley U14 7.30 6.65 5.40 7.70 6.10 6.10 39.25 4
Zach Walker U14 5.80 6.00 5.70 7.40 6.60 5.00 36.50 5
Nathanael Fittro U14 6.30 5.50 6.10 8.20 5.25 4.90 36.25 6
Ryan Rogers U14 6.30 5.80 5.70 7.80 5.45 5.00 36.05 7
Sam Woodford U14 6.50 5.70 5.00 7.60 5.05 4.50 34.35 8
Jamie Webster U14 4.50 6.15 5.10 7.90 5.25 4.60 33.50 9
Andrew Marshall U14 5.90 5.60 4.30 7.40 5.05 4.70 32.95 10
Jacson Curtis U14 6.10 5.40 4.90 7.20 5.00 4.10 32.70 11
William Woodhouse U14 6.00 5.40 4.90 7.70 5.60 0.00 29.60 12
Ben Taylor U14 0.00 7.05 5.90 0.00 6.15 6.00 25.10 13
Matthew Liddiard Development (county code) 8.2 10.0 8.4 8.8 8.3 8.7 52.40 1
Zak Appleton Development (county code) 7.9 9.8 7.5 8.5 7.4 8.1 49.20 2=
Jordon England Development (county code) 7.6 9.4 7.7 8.6 7.4 8.5 49.20 2=
Daniel Elliott Development (county code) 7.3 9.8 8.0 8.4 7.6 7.6 48.70 4
Finn Shearwood Development (county code) 7.1 9.7 8.1 8.6 7.4 7.5 48.40 5
Joshua Avallone Development (county code) 7.2 9.7 6.5 8.5 7.1 6.9 45.90 6
Jairaj Jandu Junior     (county code) 7.5 9.8 7.4 8.6 7.4 8.4 49.10 1
Edward Sidebottom Junior     (county code) 8.2 9.5 6.0 8.3 7.4 8.0 47.40 2
Thomas Gooch Junior     (county code) 7.3 9.5 7.1 8.0 6.7 7.3 45.90 3
Thomas Brown Junior     (county code) 7.3 9.0 5.5 8.5 6.5 7.2 44.00 4
Jack Roberts Junior     (county code) 7.6 9.4 5.0 8.4 6.2 6.8 43.40 5
Daniel Bingham Junior     (county code) 7.5 9.3 5.0 8.6 6.4 6.2 43.00 6
Tom Orridge Junior     (county code) 7.1 8.4 7.0 6.9 6.0 7.0 42.40 7
Hamish Carter NDP P4 Junior 9.0 8.7 8.5 9.2 8.5 7.6 51.50 1
George Hutchinson NDP P4 Junior 8.5 8.9 8.6 9.1 8.9 6.8 50.80 2
Andrew Fifer NDP P4 Junior 8.6 8.3 9.5 9.3 7.3 7.2 50.20 3
Luke Pearce NDP P4 Junior 8.7 8.0 8.4 9.1 8.6 7.2 50.00 4
Jonathan Cook NDP P4 Junior 8.8 8.4 9.3 9.0 7.4 7.0 49.90 5
Matthew Law NDP P4 Junior 8.3 7.9 8.9 8.9 6.6 6.9 47.50 6
Andrew Plant NDP P4 Junior 8.7 7.5 8.6 8.8 6.4 6.9 46.90 7
James Goode-Hamy NDP P4 Junior 8.2 7.9 6.7 9.0 8.0 5.2 45.00 8
Kasharn Campbell NDP P4 Elementary 8.4 8.8 9.2 9.2 8.9 8.1 52.60 1
Duncan Hinchley NDP P4 Elementary 8.4 8.9 9.0 8.9 7.4 8.1 50.70 2
Dillan Brialey NDP P4 Elementary 7.4 8.9 9.1 8.8 8.9 7.4 50.50 3
Joshua Nathan NDP P4 Elementary 7.6 9.0 9.1 8.1 8.7 7.9 50.40 4
Euan Broughton NDP P4 Elementary 8.5 8.7 8.2 9.1 8.0 7.8 50.25 5
Zak Jones NDP P4 Elementary 7.5 8.4 8.8 9.4 7.6 7.4 49.10 6
Matthew Taberham NDP P4 Elementary 6.8 8.6 8.9 8.9 7.9 7.5 48.60 7
Harvey Appleton NDP P4 Elementary 7.6 8.5 8.5 8.6 7.5 7.2 47.90 8
Morgan Remmant NDP P4 Elementary 7.8 8.2 8.9 9.0 7.3 6.4 47.60 9
Dru'elle MacDonald-Bamford NDP P4 Elementary 6.5 8.6 8.2 8.5 7.6 7.2 46.60 10
Bryn Appleton NDP P4 Elementary 6.4 7.8 6.8 9.1 7.1 6.5 43.70 11
Spencer Baker NDP P5 Gymini 6.4 9.1 8.5 9.0 8.5 7.8 49.30 1
Nico Gray NDP P5 Gymini 7.6 8.9 8.6 9.1 7.5 6.9 48.60 2
Murray Forbes NDP P5 Gymini 7.4 9.0 9.2 8.9 6.4 7.0 47.90 3
Nathaniel Uttley NDP P5 Gymini 6.8 9.2 8.6 8.6 6.6 6.6 46.40 4
Harry Purdell NDP P5 Gymini 6.8 8.6 8.4 8.8 7.0 5.7 45.30 5
Neil Biswas NDP P5 Gymini 6.5 8.8 8.1 9.0 7.0 5.2 44.60 6
Tommy Bacon NDP P5 Gymini 6.8 8.0 8.2 8.2 6.5 6.1 43.80 7
Maxwell Cowie NDP P5 Gymini 7.2 8.3 5.2 8.5 6.2 5.6 41.00 8