NGA County Championship - 3rd July 2005
Name Group Club Total 1 PPP Total 2 County Champ Pos.
Nathan Dunstan Senior-FIG NSG 8.80 6.00 7.90 9.00 8.00 8.10 47.80   47.80 1
Sam Oldham Senior-FIG NSG 8.10 7.40 7.10 8.30 7.40 6.40 44.70   44.70 2
Reece Pearson Senior-FIG NSG 7.90 8.30 7.50 7.30 7.40 6.10 44.50   44.50 3
Andrew Smith Senior-FIG NSG 7.00 8.00 6.50 8.40 5.80 7.20 42.90   42.90 4
Max Shearwood Senior-FIG NSG 0.00 7.60 7.60 8.60 7.10 7.60 38.50   38.50 5
Sam Hunter Senior-FIG NSG 0.00 8.00 6.70 0.00 8.00 6.90 29.60   29.60 6
Jake Houtby Senior-FIG NSG 7.80 4.60 7.00 8.00 5.60 5.30 38.30   38.30 7
Matthew Beverley Senior-FIG NSG 0.00 6.40 0.00 0.00 0.00 0.00 6.40   6.40 8
Ben Taylor Senior-FIG NSG 0.00 0.00 5.40 0.00 0.00 0.00 5.40   5.40 9
Jamie Webster U14 NSG 6.70 3.90 6.10 8.10 6.00 5.10 35.90   35.90 1
Sam Woodford U14 NSG 6.60 4.70 5.90 7.80 5.90 3.80 34.70   34.70 2
Toby Shouls U14 NSG 6.80 4.50 6.50 7.20 5.40 4.30 34.70   34.70 2
Zach Walker U14 NSG 6.50 4.20 5.90 7.60 5.70 4.30 34.20   34.20 4
William Woodhouse U12 NSG 7.10 7.30 7.20 7.50 7.00 6.70 42.80   42.80 1
Jacson Curtis U12 NSG 7.90 6.60 7.40 7.70 7.20 5.80 42.60   42.60 2
Grant Blackhurst U12 NSG 7.70 6.60 6.80 7.60 5.40 5.70 39.80   39.80 3
Jake Woodcock U12 NSG 8.00 5.10 6.20 6.80 6.90 4.90 37.90   37.90 4
Matthew Liddiard U9 Elite Grade P4 NSG 9.20 9.30 9.10 9.20 8.80 9.10 54.70   54.70 1
Zak Appleton U9 Elite Grade P4 NSG 9.00 9.70 8.60 9.00 8.00 9.30 53.60   53.60 2
Harkiran Sahota U9 Elite Grade P4 NSG 8.40 9.70 8.60 9.10 7.50 8.90 52.20   52.20 3
Thomas Brown U9 Elite Grade P4 NSG 7.80 9.70 8.40 8.60 7.40 9.20 51.10   51.10 4
Rehaan Ali U9 Elite Grade P4 NSG 7.90 9.80 8.70 8.40 6.40 8.00 49.20   49.20 5
Thomas Gooch U9 Elite Grade P4 NSG 8.20 9.70 8.60 9.20 6.70 5.80 48.20   48.20 6
Jack Roberts U9 Elite Grade P4 NSG 8.00 9.50 7.70 9.30 6.30 6.20 47.00   47.00 7
Edward Sidebottom U9 Elite Grade P4 NSG 7.70 7.50 7.00 8.50 6.50 7.70 44.90   44.90 8
Tom Orridge U9 Elite Grade P4 NSG 7.90 4.10 7.20 8.10 7.00 5.80 40.10   40.10 9
Nathanael Fittro NDP P1 NSG 7.40 8.20 9.30 9.30 8.50 9.40 52.10 8.90 61.00 1
Andrew Marshall NDP P1 NSG 7.00 9.40 8.20 8.80 9.50 8.20 51.10 8.00 59.10 2
Daniel Elliott NDP P3 NSG 8.70 9.20 9.20 9.30 8.50 8.10 53.00 6.50 59.50 1
Joshua Avallone NDP P3 NSG 8.40 9.10 8.80 9.30 8.10 8.50 52.20 6.90 59.10 2
Richard Everest NDP P3 WBGC 8.50 7.90 7.60 9.10 9.20 8.40 50.70   50.70 3
Jaeren Coathup NDP P3 NSG 8.30 8.10 7.50 9.40 8.50 8.50 50.30   50.30 4
Kane Landa NDP P3 NSG 8.50 8.90 7.70 8.50 8.80 7.00 49.40 6.60 56.00 5
Tom Sabin NDP P4 O10 WBGC 7.50 8.60 8.40 9.10 8.80 8.60 51.00   51.00 1
Chris Jeffries NDP P4 O10 WBGC 7.70 7.90 8.20 9.50 8.60 8.00 49.90   49.90 2
P4 Trial Pos.
Ivan Panczak  (Guest - P4 Trial) NDP P4 U10 Hinckley 8.50 9.10 8.80 9.70 8.30 9.30 53.70 8.20 61.90 N/A 1
Daniel Bingham NDP P4 U10 NSG 8.50 9.30 8.20 9.60 8.20 8.90 52.70 7.10 59.80 1 2
Jonah Siebert NDP P4 U10 NSG 8.30 8.90 7.90 9.30 8.60 8.70 51.70   51.70 2  
Fionn Quilty NDP P4 U10 NSG 8.20 8.30 7.90 9.40 8.20 8.60 50.60   50.60 3  
Louis Poulton NDP P4 U10 WBGC 7.90 7.70 8.20 9.20 8.80 8.40 50.20   50.20 4  
Nishaan Landa NDP P4 U10 NSG 8.30 8.20 8.10 9.40 6.60 8.30 48.90 6.00 54.90 5 3
Gareth Williams-Howells NDP P4 U10 WBGC 8.00 8.40 8.30 9.10 7.10 7.30 48.20   48.20 6  
Harry Johnson NDP P4 U10 NSG 8.00 8.80 7.90 8.70 7.20 7.40 48.00 6.80 54.80 7 4
Tyrone Wynter NDP P4 U10 WBGC 7.50 7.90 7.90 9.30 7.90 7.00 47.50   47.50 8  
Luke Foreshaw NDP P4 U10 WBGC 8.10 6.60 7.70 8.50 6.70 8.10 45.70   45.70 9  
Sam Turner NDP P4 U10 WBGC 7.30 6.80 7.00 8.70 7.20 6.80 43.80   43.80 10  
Hamish Carter NDP P4 U8 NSG 8.30 8.30 7.70 9.40 7.40 9.00 50.10   50.10 1
Andrew Fifer NDP P4 U8 NSG 7.50 7.90 8.60 9.10 7.10 8.20 48.40   48.40 2
Craig Topham NDP P4 U8 NSG 7.90 7.80 8.40 8.80 7.20 7.70 47.80   47.80 3
Luke Pearce NDP P4 U8 NSG 8.00 7.60 8.20 9.30 6.60 7.90 47.60   47.60 4
George Marshall NDP P4 U8 NSG 7.70 7.80 8.20 6.70 6.70 8.00 45.10   45.10 5
Results Home